Здоров'я завдяки повітрі від бджіл?
Це ще одне з багатьох переваг цих комах. Чотири роки тому, підбадьорений тим, що я читав про діяльність українських пасічників, я вирішив побудувати апіріум самостійно, - розповідає Станіслав Ленард, керівник асоціації пасічників у Мошценці. Це структура, яка використовує цілющий вплив повітря з вулика на людину. Будинок у Мошченіца
Будинок, який, як каже сам бджоляр, розташований у зелених легенях комуни Мошченіца, тобто у Вятрувках, на своїй пасіці, користується собою та його родиною.
Пан Ленард зазначає, що не впевнений, чи сприятливо впливає повітря з вулика на здоров'я людини. - Я веду ретельний облік та дослідження, - каже він. "Але це ще занадто короткий час, щоб можна було зробити якісь певні висновки".
Щоб наблизити мешканців свого села до того, що він переживає у своєму котеджі, пан Ленард запросивши до Мошчениці академічного викладача Раджмунда Соколя, професора Університету Вармії та Мазури. Професор Сокіл - завідувач кафедри паразитології та інвазивних хвороб факультету ветеринарної медицини, і бджоли - його давня пристрасть. Пані зустрілися під час бджільницької конференції у Строзі, і виявилось, що їх обох цікавить тема зміцнення здоров'я та участі у добробуті людини бджіл.
Мешканці Мошченіці малі можливість послухати дві лекції. Один із них стосувався того, що вже дуже сильно вбудоване у свідомість людей, тобто апітерапії. Другий стосувався переважно так званого вуликового повітря. Тема, абсолютно невідома більшості навіть пасічників.
- Я хотів би підкреслити на початку, що пасічники не є виробниками меду, - сказав професор. - Це роблять бджоли, а їхні утримувачі лише отримують користь від своєї роботи, беручи ті, що смороду накопичують у вуликах, і продають, - пояснив він.
Професор заявив, що про хороший ефект продуктів бджільництва відомо вже багато років. Як різні види меду, так і інші продукти відомі і цінуються вже багато років.
- Наприклад, бджолину отруту, яка є чудовим знеболюючим, - заявив він. - Його можуть застосовувати вагітні жінки, яким потрібно проконсультуватися зі стоматологом.
Соті використовують для стискання людей опіками. - Я дуже добре знаю випадок молодої жінки, яка лікувалася в опіковому центрі в Семеановіце Ślaski, - заявив він. - У жінки, пораненої у пожежі на дискотеці в Гданську, були опіки, небезпечні для життя. Обгортання сот змусили її повністю зажити за короткий час. Так зване вуликове повітря - це щось зовсім інше.
Природний кондиціонер
- Перший раз я побачив щось подібне у 1980-х роках у Росії, - сказав професор. - В Іркутську я зустрів людей, які використовували бджіл зовсім по-іншому до нас.
Один з російських колег запросивши професора до свого будинку, де він здивовано побачив, що у вікні квартири на другому поверсі блоку стояти вулики, відкриті зсередини, хоча звичайно закріплені сіткою. - Мене це дуже зацікавило і я, звичайно, одразу живити, яка мета такої споруди, - каже він.
Почуте його дуже здивувало. Російський колега з посмішкою пояснивши, що ці вулики - це його природний кондиціонер, який додатково іонізує повітря в його будинку. "Вони дуже добре очищають повітря в моїй квартирі", - сказавши він. «Плюс у мене також є природний заспокійливий засіб, коли я спостерігаю, як вони рухаються всередині вулика, і, звичайно, мед.
Професора в основному цікавила інформація про очищення повітря.
Повернувшись до Польщі, він задумався, як перевірити викриття, з якими він стикався в Росії. - Я вирішив провести експеримент, - повідомляє він.
Для цього одна з кімнат університету була вистелена фольгою та опечатана. Це було близько 16 квадратних метрів і заввишки 3 метри. У кімнаті також встановили вулик аналогічним чином, як це бачили в Іркутську. - Для мене було великою несподіванкою те, що вимірювальне обладнання показало через три години, що повітря було іонізоване у всій досліджуваній кімнаті, - каже професор.
У співпраці з лікарями професору вдалося також показати, що перебування в такій кімнаті дуже добре впливає, особливо на дітей. Ці пацієнти можуть обмежувати дози антибіотиків, які використовуються для лікування. Це був 1991 рік.
Запрошення до Швейцарії
- Я хотів продовжити дослідження та реалізувати цю ідею ширше, але, на жаль, зіткнувся з холодним прийомом від Міністерства охорони здоров'я, - додає він.
Міністерська холодність не відштовхувала представників двох швейцарських лікарень, дитячих та легеневих захворювань від ідеї професора. - Вони запросили мене на їхнє місце і, переглянувши результати, запропонували мені забезпечити їм кілька невеликих будівель, де пацієнти могли використовувати контакт з бджолами, - повідомляє професор.
Через деякий час до Швейцарії вирушили 10 невеликих будиночків. На місці виявили місцевого пасічника, який повинен був боротися з комахами.
Годину перевірив надій швейцарців. Хоча у дитячій лікарні все було як було заплановано, а у дітей, які перебували в кабінах, спостерігалося помітне поліпшення здоров'я, позитивних ефектів не спостерігалося при захворюваннях легенів. - Однак у цих будинках залишилось лише ті, що поняття їх використання були змінені, - каже професор. - Замість хворих їх зараз використовують ті, хто потребує перерви від стресового життя.
Музиканти Віденської філармонії є постійними відвідувачами там, оскільки, як виявилося, звуки, які випускають бджоли, мають заспокійливий вплив на їх нервову систему. - Мені вдалося запатентувати свій метод іонізації повітря бджолами у Швейцарії, - гордо говорити професор. - З годиною швейцарці запропонували мені продати всі будинки, якими я охоче користувався, - додає він.
Ніхто не займається дослідженнями
На запитання про наукову основу подібної терапії професор Соколь безпомічно розведення руки. - На жаль, такий вид досліджень не проводитися. Все це робота ентузіастів, - сказавши він. - Я можу сказати одне з повним усвідомленням, робота з бджолами не має жодного корисного ефекту, пасічники живуть, як інші, - додав він з посмішкою. Також немає даних про те, коли найкраще вдихати повітря з вулика. Досвід професора говорити про те, що найкращий час, коли комахи активні.
І як це зробити. Станіслав Ленард тут фахівець. - Є кілька способів вдихання, - каже він. - Від найпростішого, коли ми просто схиляємось над відкритим вуликом, до більш складного, який я використовую. Пан Станіслав сконструював спеціальну машину, за допомогою якої можна безпечно дихати та дихати, не забиваючи комах. Інгаляції також мають таку перевагу перед апітерапією, що нею можна лікувати навіть немовлят. Дітям у віці до одного року не слід давати мед.
Джерело: Газета Краковська https://gazetakrakowska.pl/gorlice-zdrowie-dzieki-powietrzu-od-pszczol/ar/12370948
- Бджолиний Апібудиночок. Апітерапія – панацея від різних захворювань.Бджолина амбулаторія для оздоровлення та профілактики захворювань.Повна версія статті