ЯПОНСЬКА ТЕХНОЛОГІЯ SHOU-SUGI-BAN ДЛЯ СТВОРЕННЯ ВОДОНЕПРОНИКНОЇ ДЕРЕВИНИ
Спочатку японці використовували Shou-Sugi-Ban тільки для кедра, але потім ця техніка стала використовуватися для консервації ясеня, дуба, клена, кипариса, сосни та інших сортів деревини. Полягає технологія Shou-Sugi-Ban в випалюванні дерева, обробці вогнем, яка дає чудовий ефект консервації та декору.
Що вам буде потрібно, щоб виконати консервацію дерева по техніці Shou-Sugi-Ban:
- Дощечки або слеби дерева, з яким ви будете працювати.
- Пальник на пропані. Ручна похідна або підключається до газового балона.
- Щітка з латунним дротом, шліфувальний папір, шліфувальна колодка.
- Поліроль для деревини на поліуретановій основі.
- Кисті для нанесення фарби, морилки і поліролі.
Пальник має бути досить великий. Звичайно, з невеликими дощечками можна працювати і маленькою пальником, але якщо шматок дерева досить великий, може з'явитися «плямистий» ефект. Дерево може виявитися обпалено нерівномірно. З великою пальником все вийде набагато швидше і рівномірніше.
Проведіть для початку тест. Одна і та ж порода деревини під час випалу може проявити себе абсолютно по-різному! Визначтеся з тим, якої глибини ви хочете отримати випал. До чорно-вугільного стану або поверхневий, щоб колір був коричневим.
Під час випалу пальник слід тримати на висоті мінімум 30 сантиметрів, торкаючись деревини самим краєм світло-синього факела. Ви ніби малюєте по дереву, роблячи рухи, схожі з процесом фарбування. І бачите, як поступово темнішає ваш шматок деревини. У процесі ви почуєте тріск дерева. Це означає, що ви досягли мети, малюнок Shou-Sugi-Ban отримано.
Після випалу деревині потрібно дати охолонути, а потім щіткою, шліфувальної папером прибрати шар сажі, нагару. Не тисніть занадто сильно, щоб не залишити смужки. Глибина обробки щіткою буде залежати від глибини випалу. Тепер дерево можна пофарбувати в будь-який колір, використовуючи фарбу по дереву для зовнішніх або внутрішніх робіт, в залежності від того, де ви плануєте використовувати своє закінчений виріб.
Надлишки фарби витирайте відразу, поки не вбралася. Потім слід пензлем нанести морилку і буквально через п'ять секунд витерти її. Поліроль використовується на останньому етапі обробки. Якщо обпечене дерево ви планується застосовувати всередині будинку, можна просочити його конопляним або лляною олією. Для зовнішнього використання деревину можна додатково покрити лаком.
- Бджолиний Апібудиночок. Апітерапія – панацея від різних захворювань.Бджолина амбулаторія для оздоровлення та профілактики захворювань.Повна версія статті