Підвісне ліжко - затишно вдома і в саду
Окрасою інтер'єру єру може стати навіть звичайнісіньке ліжко, якщо підійти до його розміщення не стандартно - наприклад, поставити не на ніжки, а підвісити. Отримуємо не тільки цікаву деталь оформлення кімнати, але і в якості бонусу - поліпшення сну. Легке погойдування, як у дитячій колисці або на руках у мами, може бути ефективніше снодійного. Не дарма улюблене місце відпочинку на дачі - гамак, що дозволяє повністю розслабитися і скинути вантаж турбот хоч на трошки. Завдяки різноманіттю підвісних ліжок, кожен може вибрати собі до вподоби і за можливостями.
Форма
Найбільш популярні прямокутні і круглі підвісні ліжка, хоча зустрічаються і химерні конструкції, альо не так часто. Це вже дизайнерські штучки, яких підганяли під певний інтер'єр.
Підвісні ліжка практично не відрізняються від звичайних - вони можуть бути одинарними і подвійними, масивними і полегшеними, дорослими і дитячими.
Якщо мова йде про повноцінне спальне місце, це масивні, надійні конструкції, розраховані на підвищені навантаження. Смороду найчастіше прямокутні, з бортиками-обмежувачами або вільним периметром. Виняток становлять дитячі підвісні ліжечка, що імітують кораблі, машини, квіти або казкові будиночки.
Круглі підвісні ложа - в основі металевий обруч, а всередині натягнуто щільне полотно, зверху може бути балдахін, що маскує підвіси. Як еко - своєрідне плетене «козуб» круглої форми, зі спинкою, всередині якого постелений матрац. Хоча іноді круглі підвісні ліжка бувають нічними, але в більшості випадків їх використовують все ж для тимчасового релаксу.
Підвісні ліжка для денного відпочинку більше нагадують зручні диванчики зі спинками і боковинами, на яких зручно не тільки лежати, але і сидіти. Вони, як правило, вузькі, розраховані або на декількох сидять, або на одного лежачого - саме такий варіант підвісної ліжка використовується поза приміщенням - на терасах, верандах, в альтанках.
По суті, це вдосконалений гамак - більш стильний і зручний для денного відпочинку на свіжому відпочинку.
Підвіси
Існує чотири варіанти кріплення підвісної ліжка:
Плаваюча зв'язку язка.
Жорстка зв'язку язка.
Комбінована зв'язку язка.
Станина.
Плаваюча зв'язку язка - кріплення до стелі, як підвісів використовується товста мотузка (канат, спеціальні декоративні обв'язки, капронову шнур), металеві ланцюги (звичайні або різьблена кування). Обмеженням для цього різновиду монтажу виступає несуча здатність перекриттів - не кожне витримає масивну конструкцію, та ще з лежачими на ній людьми. Однак якщо балки або плити здатні впоратися з навантаженням, таке кріплення - саме виграшне. І виглядає привабливо, і місце економити, і підвісити можна, де заманеться, аби був відступ від стіни для маневру.
Жорстка зв'язку язка - кріплення ліжка до стелі за допомогою металевого кутового профілю, з чотирьох сторін. Особливістю цього способу є висота кріплення - ліжко висить у верхній частині кімнати, практично під стелею. Такий підвіс дозволяє значно заощадити місце - в маленькій кімнаті ліжко можна винести вгору, а внизу поставити меблі і робочий стіл. Якщо немає клаустрофобії або боязні висоти, це непоганий варіант, що дозволяє поліпшити житлові умови, правда, коли висота стелі відповідна.
Комбінована зв'язку язка - ліжко узголів'ям вмонтована в стіну, а другий кінець на плаваючою зв'язку язці. Така комбінація дає можливість знизити навантаження на перекриття, альо погойдатися, як в дитинстві, вже не вийде. Основне призначення цього монтажу - зробити стильну деталь інтер'єру єру зі звичайного предмета меблів. У дитячих кімнатах кріплення однієї довгої сторони ліжка до стіни, а другий до стелі або теж до стіни утворює другий ярус, економлячи простір. Ще один варіант комбінованої зв'язки - «обманка» або «плаває» ліжко, коли кріплення на стіну тільки з боку головах. Для додаткової фіксації під ліжком встановлюється прозора підпора - якщо вчасно витирати пил, створюється повна ілюзія, що ложе повисло в повітрі. Правильна підсвічування підсилює ефект.
Станина - коли немає можливості прикріпити ліжко до стелі, використовується незалежна конструкція-опора, до якої і підвішується прямокутне або кругле ложі. Станина зазвичай являє собою два стовпи з додатковою нижньою опорою у вигляді трапеції або ромба, яка надає стійкості, ложе підвішується між стовпами. Точна конструкція опори залежить від габаритів ліжка і виробника.
Саморобки
Купуючи підвісне ліжко, як і будь-який не найпотрібніший предмет, коштує дорого, навіть якщо зібрана цілком з фанери, а не цінних порід деревини. А щоб зробити її самостійно, доведеться витратитися на матеріали, альо вийде дешевше і не типова збірка, а ексклюзив. Один з найпростіших варіантів, не рахуючи підвішування на мотузку будівельних піддонів - каркас з бруса, а днище і бортик - з фанери. Ще простіше - рама з бруса, днище з фанери і ніяких бортиків. Як підвісів підійде як канат, так і ланцюги. Можна обійтися і настилом з міцної дошки - дереву надають товарний вигляд (зашкуріть, відшліфувати, розкрити лаком, воском, маслом) роблять щит, підвішують на плаваючу зв'язку.
- Бджолиний Апібудиночок. Апітерапія – панацея від різних захворювань.Бджолина амбулаторія для оздоровлення та профілактики захворювань.Повна версія статті