Вогнище в ландшафтному дизайні: варіанти, облаштування, фото
Це повітря, земля, вода і, звичайно, вогонь. Якщо ви, як власник ділянки, та бажаєте, використовувати всі блага дачного життя, то вогнище біля будинку - предмет обов'язковий.
Добре продумане дачне вогнище може стати чудовою альтернативою мангалу, барбекю або коптильні, а також домашньому каміну.
Тіпі вуличних вогнищ
Відкрите вогнище - найпростіший тип вуличного вогнища. На вигляд це плоске, викладене камінням «гніздо», в якому розводять вогонь.
Закрите вогнище - з високими бортиками, у формі колодязя, печі, каміна або навіть тандира.
Заглиблений тип кострища - припускає спеціальне поглиблення нижче рівня землі.
Переносний тип вогнища вибирають у разі, коли немає можливості облаштувати відокремлену зону вогнища.
До того ж вогнище може бути твердопаливним або газовим.
Вогнище на газі. В якості внутрішнього наповнювача газові вуличних вогнищ найчастіше використовуються: колотій натуральний камінь, гравій, кольорове скло, керамічна імітація дров.
Дизайн вогнища - справа смаку і переваг. Є як прості, універсальні моделі, так і вельми оригінальні, навіть химерні, авторські, існуючі в одиничному екземплярі.
Найпоширеніший вид вогнища - металева чаша або порожниста мереживна сфера на «ніжках», яку можна переносити з місця на місце.
Кострища, роблять не тільки з металу. Альо кож з каменю, жароміцного цегли, цементу зі спеціальними добавками, габіонів , залізобетонних кілець, бордюру і тротуарної плитки.
У більшості випадків вогнище надають круглу, рідше квадратну форму, але це, звичайно, не догма.
Плюси і мінуси популярних моделей
Найбезпечнішим є заглиблений тип вогнища. До того ж зробити його, використовуючи підручні матеріали, нескладно.
Переносні металеві вогнища, виготовлені з досить товстого металу, підкуповують практичністю, а також тім, що впишуться в будь-який ландшафтний стиль, підійдуть будь-якому екстер'єру. Адже вони можуть бути і лаконічними, і з вигадливими деталями, ажурними стінками.
Власникам невеликої ділянки краще придбати саме таке, не громіздке і мобільне вогнище. У всякому разі, тоді не доведеться шкодувати про вибір місця, оскільки його буде просто змінити. Плюси фабричних переносних конструкцій також у тому, що їх, як правило, оснащують кришками, комплектують гратами для барбекю або шампурами.
Популярна сьогодні модифікація залізного вогнища - ємність, вмонтована в стіл.
Зроблена вона частіше з нержавіючої сталі, і має ефектні фрагменти садового меблювання. Служити така чаша дещо менше, ніж міцніші, стаціонарні аналоги. Альо і замінити її не складі великих труднощів.
Вибираємо місце для вогнища
Вогонь на ділянці це затишок, колорит і естетика ... Але головний критерій, яким потрібно керуватися, вибираючи на ділянці місце для вогнища - безпека.
Ділянка землі, де розташується вогнище, повинен відповідати, перш за все, вимогам пожежної безпеки, а саме:
Оптимальна віддаленість від житлових приміщень мінімум 5 метрів
Відстань між вогнищем і рослинністю (дерева, чагарники) має становити мінімум 4 метри.
Не можна розташовувати вогнище близько від межі, яка відділяє ділянку від чужих володінь або вулиці. Дім не повинен заважати ні сусідам, ні випадковим перехожим.
У сучасному дизайні вогнище все частіше розташовують поблизу водойми і навіть роблять його частиною стінки басейну.
Облаштування місця для вогнища
Вогнище це «серце» зони відпочинку, навколо якого збираються сім'я і гості, відзначають свята, співають або мріють, зачаровано спостерігаючи за переливами полум'я.
Звідси випливає, що садові меблі повинні бути частиною спільної з вогнищем композиції, цілісним сюжетом.
Майданчик, де вирішено змонтувати вогнище, спочатку потрібно розрівняти, підготувати. Потім його викладають бруківкою, шамотною цеглою або вогнетривкої плиткою - яка буде перешкоджати поширенню вогню.
Щоб зона кострища була не тільки комфортним і безпечним місцем, але виглядала помітно й ошатно, до мощення можна залучити гальку або різнокольоровий гравій.
Чергуючи бетонні плити різної форми, плитку, щебінь, викладаючи з них візерунки, легко створити чарівний куточок для посиденьок.
Відокремлено і душевно виглядають «втоплені» майданчики з вогнем.
Якщо вогнище округлої форми, то довга, напівкругла лава складі з ним найприродніший, гармонійний союз. А замкнути кільце навколо вогню допоможуть садові крісла і шезлонги, розставлені з протилежного боку.
Вогнище і дизайн
Живий вогонь - оздоба будь-якої ділянки, але, звичайно, вигляд і модель вогнища повинні відповідати стилістиці будинку і ландшафту.
Металеве, бетонне вогнище у вигляді чаші, сфери, конуса або келиха підійде будь-якому типовому будовою з сучасним зовнішнім поглядом.
Іноді традиційного виду вогнище поєднують з кам'янко яним парканом, імітуючи, за допомогою фактурної кладки, обриси каміна.
Вогнище з мінімально оброблених каменів, викладене з навмисною недбалістю стані вдалим декором для ділянки у стилі натургарден. Грубі кам'яні яні вогнища відкритого типу з масивними дерев'яна яними меблями навколо - ідеальний додаток до ділянки в альпійському стилі.
З будинком в скандинавському стилі, поєднується кругле або квадратне вогнище з каменю, цегли, плит. У цьому випадку головне - лаконічність об'єкта, чіткість його ліній. Вогнища на скандинавських ділянках нерідко поєднують зі столом або лавою, а також з полицями для дров, що узгоджується з ідеями мінімалізму.
Для стилів техно, лофт, хай-тек дизайнери рекомендують газові кострища, оформлені гладким, полірованим бетоном. Вони можуть бути як врівень з майданчиками, так і модульного типу. Для цих же стилів характерні інтегровані кострища - вбудовані в підпірну стінку, напівкруглу лаву або на борт басейну.
Газові кострища, до речі, цікаві тім, що наповнювач, яким засипають ємності з пальниками, може бути самостійним декоративним елементом.
Досить набрати каменів різної форми і відтінків або знайті кольорове скло.
На довершення варто прикрасити садові меблі, розташовану біля вогнища, доречними текстильними деталями. Скажімо, на брутальних дерев'яна дерев'яних лавках по-домашньому мило і зворушливо будуть виглядати різнобарвні подушки і пухнасті пледи. А для ділянки в індустріальному дусі підійдуть невеликі килимки або мати зі штучного волокна.
- Бджолиний Апібудиночок. Апітерапія – панацея від різних захворювань.Бджолина амбулаторія для оздоровлення та профілактики захворювань.Повна версія статті