Меблювання саду, меблі для саду
Адже без комфортних крісел, лавок, гойдалок відпочинок на природі навряд чи можна назвати повноцінним. До того ж сучасні дачні меблі служать чудовою прикрасою будь-якої ділянки.
До садових меблів прийнято відносити шезлонги, крісла, гойдалки, крісла-качалки, диванчики, лавки і т. д. Крім традиційних меблів, в магазинах можна знайте мудрі функціональні предмети - оригінальні рішення, наприколад дивана-скриня (по іншому його ще називають бамбетель), двоколісного садового дивана з двома кріслами, з'єднаних столиком; гойдалок з дахом, і т. д. Все обмежується виключно вашою фантазією і фінансовими можливостями. Втім, все по порядку.
Садовий «матеріалізм»
Для виготовлення дачних меблів зазвичай використовують дерево, пластик або метал. Кожен з цих матеріалів заслуговує окремої розмови, що, звичайно, неможливо в рамках однієї невеликої публікації. Тому будемо послідовні і почнемо подорож у світ садових меблів з дерев'яна дерев'яних моделей, які, за свідченням наших клієнтів, користуються сьогодні найбільшим попитом в Україні. Отже, чому ж саме дерев'яна яні меблі були і залишаються одними з найбільш популярних на ринку? Вся справа в тому, що деревина - самий «живий» і «теплий» природний матеріал, який чудово вписується в будь-який сад. При цьому меблі з натурального дерева виглядає однаково природно як біля дерев'яна кам'яного будинку, так і поруч з цегляним котеджем.
Напевно багато наших читачів дивуються: хіба можна використовувати дерев'яна яні меблі на вулиці? При цьому вони обов'язково згадають старі потріскані і облізлі лавки, які частенько можна зустріти в скверах і біля під'їздів будинків. Поспішаємо вас запевнити - сучасні садові меблі набагато міцніші і надійніші звичних нам примітивних попередників. Сьогодні виробники застосовують спеціальні методи обробки деревини і захисні вологостійкі склади, завдяки яким вироби набувають особливої міцності і не боятися атмосферних впливів.
Втім, далеко не всі породи деревини здатні перенести мінливості життя на вулиці. Найбільш стійкими вважаються сосна та дуб, бук, що мають щільну структуру і містять велику кількість масел і клейких речовин. В результаті під впливом сонячних променів, при попаданні вологи або перепадах температури меблі з деревини цих порід не розсихається, не гниє і не вигорає на сонці.
Найміцнішою родом фахівці считают твк, який практично не потребує додаткової обробки водостійкими лаками. Знавці люблять повторювати, що тік - як діамант серед дорогоцінних каменів, золото серед всіх металів. Це дерево виростає в Південній Азії. Його заготівля вимагає багато часу і сил. Дерева пиляють і обробляють вручну, сушать і лише потім поставляють на виробництво. Тому меблі з тику - одні з найдорожчих на ринку. Альо якість, повірте, того коштує. До речі, необхідно враховувати, що меблі з тика, якщо довго перебувають на відкритому повітрі, з часом набуваю сріблясто-сірого відтінку. Його можна зняти щіткою, змоченою в теплій води. Для того щоб оберегти вироби з цього матеріалу від вигоряння і втрати кольору, їх рекомендується годину від годині обробляти маслом тика.
Чудовими якостями володіє деревина модрини. Вона добре переносити перепади температури і вологості, стійко витримує будь-які дії зовнішнього середовища. Венеція стоїть на палях з модрини, вбитих ще в XV столітті. Проведене в середині XIX століття обстеження показало, що палі НЕ згнили, а, навпаки, набули кам'янської яну твердість і практично не піддаються механічним пошкодженням. У Сибіру про міцності властивості модрини ходять легенди, відомо, наприклад, що багато сільських зрубів із цієї деревини стояти по 300-400 років ...
Так що для нашого вологого клімату садово-паркові меблі з модрини - справжня знахідка. Також садові меблі виготовляють з акації, сосни, ялини та інших порід.
Всьому своє місце
Можна скільки завгодно міркувати про якість тієї чи іншої породи деревини, однак практика показує, що в першу чергу покупці звертають увагу на естетичну привабливість виробу. І це не дивно. Адже садові меблі грають дуже важливу роль в оформленні саду. Без них ділянка буде виглядати похмурою і пересічною. За допомогою лави можна оформити стіну будинку, влаштувавши місце для вечірніх посиденьок. А для прийому гостей краще побудувати дерев'яна яну альтанку, висадити уздовж стін рослини, а всередині поставити стіл з дерев'яна яними лавками. До того ж дерево можна поєднувати з іншими матеріалами, наприклад з соломою.
Окремий вид садових меблів - дерев'яна яні ящики, в яких можна зберігати дрібне погоди начиння, а заодно використовувати їх як сидіння. Такі скрині іноді мають і спинку і підлокітники. Підбирати їх краще в тому ж стилі, що і всі садові меблі.
Вибір тих чи інших садових меблів буде залежати від того, що собою являє ваш сад. Якщо в ньому ростуть старі дерева з могутніми кронами, то і меблі необхідні відповідні - масивні і солідні. Для брукованого патіо з квітами в горщиках підійдуть витончені меблі. А на тлі зеленого газону добре будуть виглядати меблі які які контрастують з травою. Важливим є і спосіб життя, який ви ведете: для усамітнення досить невеликого затишного столика і крісла, а якщо ви любите приймати друзів на дачі і влаштовувати гуляння, то потрібні купувати комплект садових меблів.
І звичайно ж, при виборі садових меблів необхідно керуватися стильовими уподобаннями. Так, любителям старовини (сільський стиль) більше підійдуть масивні, трохи грубуваті меблі. Альо які садові меблі ви б не вибрали, головне пам " ятати: вироби, які постійно відчувають впливу навколишнього середовища, потребують особливо ретельного догляду.
- Бджолиний Апібудиночок. Апітерапія – панацея від різних захворювань.Бджолина амбулаторія для оздоровлення та профілактики захворювань.Повна версія статті